14. 6. 2013 se 9 dětí vydalo na cestu do Prahy. Děti byly vybrány ze všech tříd svými třídním učiteli a cesta souvisela s pochvalou ředitelky školy za výbornou práci ve školním roce.

Společně jsme navštívili Staroměstské náměstí a viděli orloj, prošli se po Karlově mostě, navštívili muzeum voskových figurín. Aby toho nebylo málo, byli jsme pozváni na závěrečný workshop projektu Romský mentor do Divadla na Korunní. Setkali jsme se s dětmi z různých koutů naší republiky a viděli, jak v tomto projektu pracovali oni. Společně jsme si zazpívali, zarepovali a pak se už jen vydali na cestu zpět. I cesta vlakem Leo Expeseem byla zajímavá, do své kabiny nás pozval strojvůdce a my ho mohli chvilku při jeho práci pozorovat. Za chvíli se nám ale z toho množství různých tlačítek motaly hlavy, tak jsme raději šli na svá místa a v pořádku dojeli do svého cíle.