Dne 22. 9. 2020 žáci 8. B a 7. A jeli vlakem na exkurzi do Olomouce. První zastávka byla v ZOO Olomouc. Hned na začátku jako první nás pobavila rodinka medvědů, hladoví kočkodani a spící netopýři. Hlavním lákadlem bylo stádo Hudsonových vlků, kteří spolu s našimi dětmi nádherně vyli. Cestou kolem pavilonu opic, šelem a dalších zvířat z celého světa jsme procházkou došli k rozhledně. Děti na rozhledně zjistili, kde je severní pól a další zeměpisné údaje. Po obědové přestávce jsme u pavilonu žiraf nasedli do vláčku s komentovanou prohlídkou a ještě jednou si projeli další část ZOO nepřístupnou pěšky. Další návštěvou v Olomouci byla Svíčkárna SoyaCa, která se nacházela v nových prostorech poblíž vlakového nádraží. Děti zde měli připravenou aktivitu, při které vyráběli mýdlo, barvili voskem svíčky a naplňovali lahvičky různobarevnou solí. Všechny své výrobky si odnesli domů. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a nám se to líbilo.