V sobotu 5. září proběhlo 2. kolo Poháru a zároveň Mistrovství MSK v TZ. Pro dospělé se závod konal kolem Vrbické nádrže, jejich trasa byla dlouhá 6 km, žákovská kategorie běžela v okolí řeky Odry necelé 3 km. Celkem závodilo 113 závodníků a 14 doprovodů z 9 organizací. Po celou dobu závodu se jim věnovalo 42 organizátorů a rozhodčích z řad učitelů a členů turistických oddílů. Zázemí pro závodníky poskytla ZŠ T. G. Masaryka v Bohumíně-Pudlově. Závod probíhal za překrásného počasí, a tak závodníkům nevadila ani značná vzdálenost ke startu i příchod od cíle. Po startu závodnici házeli kriketovým míčkem na cíl, překonávali lanovou lávku, poznávali živé stromy, turistická místa naší republiky, turistické a topografické značky, uvázali uzel, zorientovali mapu na sever, odhadovali vzdálenost v přírodě a zároveň běželi azimutové úseky.

Mistry MSK se stali: Zuzana Pavelková, Jan Vorlický, Nela Valášková, Michal Branny, Sára Lisníková, Šimon Bolek, Petra Paluchová, Lukáš Ryzí, Hana Gabzdylová, Daniel Prachař, Taťána Koloničná, Vít Konopáč, Petra Badurová, Libor Koloničný, Tomáš Huďa. foto

TZ MSK-7TZ MSK-14TZ MSK-4