1

Romský mentor je projekt, který do České republiky přinesla organizace Open Society Foundations (OSF) z Budapešti a od roku 2011 ho realizuje občanské sdružení ROMEA. Projekt zároveň úspěšně probíhá v Bulharsku, Maďarsku, Makedonii a na Slovensku.

Hlavním cílem projektu je přispět k integraci znevýhodněných dětí prostřednictvím realizace volnočasových aktivit z oblasti umění a kultury na školách.

V průběhu školního roku se pravidelně schází romský mentor se skupinou dětí ve škole, prostorách neziskových organizací, nízkoprahových zařízení, charity apod.

Mentor je respektovaný romský profesionál - projektu se účastní známé i institucionálně kvalifikované osobnosti (v letošním roce výtvarnice, baletka, módní návrhář, hudebníci, zpěvačka, rapper a spisovatelka). Pod jeho vedením se děti věnují umělecké oblasti – podle daného profesního zaměření.

Mentor úzce spolupracuje s pedagogem – tvoří spolu pro práci se skupinou jeden tým.

FOTO, FOTO, VIDEO

Romský_mentor_26.4.-6Romský_mentor_26.4.-22Romsky mentor-3

Kontakty na školu

tel: 596 031 140

Mobil: 731 130 700 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Přihlášení