V letošním roce se žáci naší školy podívali do firmy Kofola v Krnově, kde se seznámili s organizací firmy a prohlédli si také provoz. V Kofole nás mile přivítali, řekli nám, jak tady vše funguje, co tady vyrábějí i různé zajímavosti. Po tomto úvodu jsme si prohlédli výrobu oblíbené kofoly i dalších nápojů krok po kroku. Nejvíce se nám ovšem líbila ochutnávka.

Cestou zpět jsme se zastavili v Brumovicích, kde má rodinnou firmu pan Moravec. Vyrábějí zde ponožky různého druhu i velikostí. Zjistili jsme, že se ponožky nepletou ručně na jehlicích, ale i tohle dělají stroje. Všichni jsme si mohli vybrat ponožky, které se nám líbily.