Legiovlak-2Unikátní projekt Československé obce legionářské, který vytvořil repliku legionářského vlaku z let 1918 – 1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku, probíhaly válečné operace čs. legií.
Žáci 2. stupně naší školy navštívili tento vlak dne 3. 4. 2019, jelikož vlak na několik dní přistavil v našem městě. Odborný výklad poskytl třídě milý průvodce v legionářském stejnokroji. Po asi 20-ti minutovém dokumentu, který popisuje činnost legionářů, jsme se přesunuli do jednotlivých vagónů vlaku k prohlídce. V současné době čítá vlak 14 vagónů. Vlak se skládá z vozu polní pošty, těplušky, plukovní prodejny, ubytovacího, filmového, krejčovského, štábního, velitelského a obrněného. Žáky nejvíce zaujal vůz zdravotnický a zajímavé uniformy a jejich příslušenství. Výlet byl velice vydařený a zakončili jsme jej příjemným občerstvením v místním kiosku s hamburgery a jinými dobrotami. foto

Kontakty na školu

tel: 596 031 140

Mobil: 731 130 700 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Přihlášení