Pevnost poznání-5Ve čtvrtek jsme jeli navštívit město Olomouc. V pevnosti poznání jsme se zúčastnili výukového programu: Nudná čísla, který se věnoval dělitelnosti přirozených čísel. Zábavnou formou si žáci zopakovali znaky dělitelnosti, procvičili si, jak poznat prvočíslo, skládali různé rébusy. Program je zaujal i tím, že ji byl podám ve slovenštině. Ve druhé části návštěvy centra se seznámily se zajímavými prvky interaktivní expozice. V historickém centru byli okouzleni památkou Unesco: sloupem Nejsvětější Trojice, Olomoucký orloj se bohužel opravuje a byl schován za lešením. Zaujali je rovněž nové moderní plastiky z bronzu na Dolním náměstí. Ve svíčkarně Rodas v Holicích se seznámili pomocí videa, jak se vyrábí svíčky a jejich další úpravy. Každý si barevně vyzdobil několik svíček, současně jsme si prohlídli minizoo, kde jsou k vidění andulky, korely, ovečky velkí i malé, kozy a kůzlata. foto

Kontakty na školu

tel: 596 031 140

Mobil: 731 130 700 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Přihlášení