Již od roku 2017 rozvíjejí žáci základní školy T. G. Masaryka v Bohumíně-Pudlově svůj talent, schopnosti a dovednosti v klubech a kroužcích, zaměřených na volnočasové aktivity, rozvoj čtenářské a matematické gramotnosti a rozvoj sociálních a občanských kompetencí. Tyto kluby a kroužky jsou součástí projektu GRAMMY. Jeho organizátorem je KVIC Nový Jičín. Aktivity projektu vycházejí z aktuálních potřeb 11 škol z Moravskoslezského, Jihomoravského a Olomouckého kraje, které se dlouhodobě věnují vzdělávání žáků a zároveň ve volnočasových aktivitách spatřují možnost rozvíjet u těchto žáků takové dovednosti a znalosti, které následně uplatní ve výuce, čímž dochází ke zlepšení jejich vzdělávacích výsledků.

Druhý rok fungování tohoto projektu završila ve čtvrtek 6. 6. 2019 slavnostní Akademie GRAMMY, která se konala v areálu Hornického muzea Landek v Ostravě – Petřkovicích. Sešli se tu zástupci všech škol, aby předvedli, čemu se po celou dobu trvání projektu věnovali. Do několikahodinového programu Akademie tak byla zařazena čísla pěvecká, instrumentální, taneční, objevila se tu i jóga, bojová umění či divadelní představení v českém a anglickém jazyce. Zpestřením programu bylo vystoupení Jana Bendiga, úspěšného účastníka pěvecké soutěže Superstar, který zazpíval své nejnovější hity a roztančil tak všechny zúčastněné žáky i dospělé. A co si z této vydařené akce naši zpěváčci odnesli? Kromě mnoha nezapomenutelných dojmů je to vzkaz Jana Bendiga: „Pokračujte v tom, co děláte, pracujte na sobě, jděte za svým snem!"

Bc. Radka Kadlíčková

Kontakty na školu

tel: 596 031 140

Mobil: 731 130 700 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Přihlášení