Beseda se spisovatelem J. Opatřilem_220. května k nám přišel spisovatel Jan Opatřil, který napsal knihu Kapřík Metlík a nakreslil do knihy ilustrace. Vyprávěl, jak se jako chlapec dostal k chytání ryb, začal si o rybách vymýšlet příběhy. Celkem už vyšlo šest jeho knih o rybách.

Žáci pozorně poslouchali, dokázali vyjmenovat ryby a říct, k čemu slouží přehrada. Pan spisovatel nám přečetl jednu kapitolu z knihy a ochotně odpověděl na všechny naše zvídavé otázky.

Knihu Kapřík Metlík žáci dostali na začátku školního roku při pasování na čtenáře. S chutí knihu dočteme, abychom se dozvěděli další příběhy z knih. foto