Výchova k volbě povolání je na naší škole jednou z priorit. Je realizována ve všech předmětech II. stupně, vždy dle vhodnosti učiva. Celý postup koordinuje výchovná poradkyně.

Estetická výchova

Výuka žáků v 1. a 2. třídě je obohacena o prvky estetické výchovy, která se uskutečňuje nejen v předmětech jako je výtvarná výchova, ale i jazyk český, matematika či tělesná výchova. Vyučující postupují dle předem stanoveného programu.

Učitelé, realizující estetickou výchovu i volbu povolání ve výuce, stejně tak jako vedoucí kroužků, zpracovávají vzorové přípravy těchto hodin, které budou k dispozici všem účastníkům projektu.