V pátek 24. září 2021 ožilo náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě-Přívoze hudbou a tancem dětí z různých základních škol a nízkoprahových klubů Moravskoslezského kraje. Již třetím rokem zde pořádala nezisková organizace SPOLEČNĚ-JEKHETANE, o. p. s. přehlídku zájmové umělecké tvorby dětí žijících ve vyloučených lokalitách s názvem Setkání vzájemného porozumění, kterého se zúčastnili také zpěváčci naší školy se svým programem písní různých žánrů. Předvedli populární beatbox, zahráli a zazpívali romskou lidovou píseň, píseň z pohádky Anděl Páně a na závěr slavnou píseň Hallelujah. Vystoupení se dětem velmi vydařilo a už se těší na další, které se bude konat v rámci tradičních Vánočních trhů na náměstí v Bohumíně.

Nehulíme, kreslíme_2

Dne 14. 9. 2021 jsme s šesťáky absolvovali v kině K3 Bohumín zajímavý workshop. Jednalo se o preventivní program s názvem Nehulíme – kreslíme. Lektorem byl ilustrátor Adolf Dudek, který předvedl různé návody na kreslení pomocí geometrických tvarů. Všichni se velice bavili a odvezli si domů pěkné obrázky.

foto

ZOO Praha_6Dne 15. 9. 2021 jeli žáci z VIII. A a VII. B třídy na výlet do Prahy. Naším prvním cílem byla pražská zoologická zahrada v Troji. Nahoru jsme se vyvezli lanovkou a pak krásnou procházkou scházeli dolů. Bylo horko a mnoho zvířat se schovávalo ve stínu či v pavilonech. Na vlastní oči jsme viděli slony, koně Převalského, lachtany, lemury, želvy, hrochy, nosorožce, gorily, mnoho ptáků, plazů a další.

Odpoledne jsme se všichni těšili na okružní vyhlídkovou plavbu celodřevěnou lodí z přístaviště Judita, ukrytého v unikátním vodním podzemí Starého Města, okolo Karlova mostu a pražských Benátek. Vychutnali jsme si jedinečné panorama Prahy z hladiny řeky Vltavy. Nejvíce se nám líbil pohled na Karlův most, Pražský hrad, staroslavné Hradčany, Národní divadlo a další architektonické skvosty.

Po ukončení plavby jsme pokračovali přes Karlův most směrem na Staroměstské náměstí, které obklopují historické stavby. Nejvíce nás zaujala Staroměstská radnice s orlojem. A pak jsme už pokračovali směr hlavní nádraží, odkud jsme jeli vlakem přímo do Bohumína.

Počasí nám přálo, program byl bohatý a my se vrátili domů se spoustou krásných zážitků.foto

14. září jeli žáci I. stupně na výlet do Nového Jičína. Prohlédli si krásném náměstí a šli do budovy turistického návštěvnického centra. Čekala je prohlídka Muzeaklobouků, kde si zahráli na rytíře a kněžny, nebo třeba stříleli z interaktivního děla. Dozvěděli se, jak se vyrábí klobouky. Některé z klobouků si mohli vyzkoušet. V závěru púrogramu dostali malý klobouček, který si podle své libosti nazdobili.

1. 9. 2021_4

V novém školním roce přivítala naše škola nejen stávající zaměstnance a žáky, ale také děti znovuotevřené přípravné třídy a nové paní učitelky. Hodně radosti, pohody a pracovních úspěchů přišla všem v první den školní docházky popřát vedoucí odboru školství, kultury a sportu města Bohumína Mgr. Pavla Skokanová. foto

Kontakty na školu

Mobil: 731 130 700